Slipy czy bokserki?

2019-07-16
Slipy czy bokserki?

Slipy czy bokserki - ta kwestia jest równie ważna dla mężczyzny, co wybór między figami a stringami dla kobiety. Może nawet ważniejsza, biorąc pod uwagę zdrowotny aspekt bielizny i podatność męskich narządów płciowych na różnego rodzaju otarcia, podrażnienia, a czasami i poważniejsze choroby. Należy więc zadać sobie pytanie: bokserki czy slipy?

Slipy a bokserki - to kwestia wyboru pomiędzy wygodą, komfortem, zdrowiem i dobrym samopoczuciem. I wbrew pozorom nie jest tak, że wszystkie pozytywne aspekty można znaleźć u jednego, konkretnego modelu. Wybór pomiędzy slipkami a bokserkami nie jest wcale tak łatwy, jak mogłoby się wydawać.

Slipy czy bokserki – co zdrowsze?
Bokserki vs. slipy - to jeden z częściej podejmowanych tematów towarzyszących dyskusjom o chorobach męskich jąder. Według części naukowców, na co przedstawiono niezbite dowody w postaci badań, slipy mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie, a konkretnie mogą prowadzić do chorób jąder i związanej z nimi niepłodności. W dyskusjach na temat tego, co zdrowsze - bokserki czy slipy , badacze niezmiennie wskazują na to, że slipki uciskają męskie jądra, co może spowodować podwyższenie się ich temperatury i opuchnięcie, a to z kolei prowadzi do niepłodności. Z tego też powodu zaleca się wybór bokserek.

Bokserki a slipy – nierówna walka

Bokserki, slipy, stringi
– obecnie oferta bieliźniana dla mężczyzn jest tak szeroka, jak jeszcze nigdy dotąd. W gąszczu modeli, rozwiązań, reklam trudno jest się czasami odnaleźć. Z pewnością ostrożność, z jaką należy podchodzić do codziennego chodzenia w slipach, nie jest bezpodstawna. Warto jednak pamiętać, że ryzyko wiąże się przede wszystkim ze zbyt ciasnymi modelami oraz slipkami ze sztucznych materiałów. W kontekście zdrowia mężczyzny, walkę bokserki vs. slipy należałoby zamienić na nieco inną dyskusję - bawełna czy syntetyki . Tutaj odpowiedź jest jasna - temperatura ciała, a więc i jąder, zawsze będzie się podnosiła przez syntetyczne ubrania. Bawełna gwarantuje utrzymanie temperatury na właściwym poziomie, m.in. dzięki lepszemu przepływowi powietrza. Najzdrowsze będą więc bawełniane bokserki.

Slipy czy bokserki – męski punkt widzenia
Dylemat “bokserki czy slipy” to także wybór między różnym rozumieniem estetyki i klasy. Wielu mężczyzn nie wyobraża sobie założenia bokserek pod obcisłe garniturowe spodnie. Dopasowana bielizna, podkreślająca męskość i w delikatny sposób otulająca pośladki to zdecydowanie częstszy wybór, zwłaszcza na specjalne okazje. Z kolei część mężczyzn zupełnie nie rozumie idei dopasowanej bielizny i stawia na komfort, jaki gwarantują im bokserki. Czy któryś z tych wyborów jest lepszy?

Oczywiście przy dopasowanych spodniach istnieje ryzyko, że bokserki będą wyglądały po prostu nieestetycznie, ale zdarza się to dość rzadko. Najczęściej wybór między slipami, bokserkami czy nawet stringami to kwestia indywidualnych preferencji mężczyzny. Estetyka i kwestie zdrowotne zwykle nie pojawiają się w męskich głowach podczas dokonywania tych wyborów.

Wybrać slipy czy bokserki na basen?
Kąpielówki – slipy czy bokserki – nie wywołują już takich emocji, jak bielizna dzienna. Przede wszystkim dlatego, że są to majki, które mężczyzna zakłada wyłącznie od czasu do czasu. I nawet jeśli całe wakacje przepływa w slipach, nie grozi mu choroba jąder. W końcu większość tego czasu spędza w wodzie, która zapewnia odpowiednią temperaturę ciała. Pojawia się jednak pytanie, jakie kąpielówki wybrać - slipy czy bokserki?

Na basen i na wakacyjny wyjazd nadają się zarówno bokserki, jak i slipki. W jednych i drugich mężczyzna będzie czuł się komfortowo. Slipy i bokserki do pływania najczęściej wykonane są z mieszanki poliamidu z elastanem, dość dobrze przylegają do ciała, są opływowe w kształcie. Wyraźnie pod tym względem odróżniają się od kąpielowych szortów.

Takie kąpielówki różni jednak coś innego - rodzaj sylwetki, dla której są one przeznaczone. Slipy-kąpielówki idealnie pasują panom, którzy mają proporcjonalną sylwetkę (podobne wymiary w biodrach i ramionach) i są szczupli. Piwny brzuszek z pewnością nie będzie dobrze wyglądał w slipach, podobnie zbyt nisko ułożone na ciele slipy. Bokserki pod tym względem są bardziej łaskawe dla męskich mankamentów. Dobrze wyglądają w nich panowie o długich nogach, wąskich biodrach. 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 5281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Wszystko super, szybka wysyłka i przejrzysta komunikacja z klientem
2024-05-16
Szypka i solidna obsługa klienta.
pixel